Aktualności

Nowe produkty w sieci Moje Doładowania – gry, abonamenty i doładowania do konsol

W punktach sieci Moje Doładowania ruszyła nowa usługa, pozwalająca na zakup doładowań do konsol i gier on-line typu Free-to-play. Najnowsza propozycja to efekt współpracy BillBird S.A, operatora sieci Moje Doładowania oraz firmy SEDOC Sp. z o.o. 

Zakup gier za pośrednictwem terminali płatniczych to oferta skierowana przede wszystkim do młodych ludzi oraz do osób chcących zachować anonimowość podczas zakupów.

- Zdajemy sobie sprawę, że młodzież nie posiada kont bankowych, ale otrzymuje tzw. kieszonkowe. Z kolei wiele osób starszych nadal z rezerwą podchodzi do płatności kartą w Internecie. Niektórzy fani gier będą woleli zapłacić np. za nowy czołg, magię czy zaczarowany miecz gotówką, niż tłumaczyć żonie, dlaczego z konta ubyło odrobinę oszczędności. Właśnie takim odbiorcom dedykujemy nasze usługi  – tłumaczy Łukasz Kafel, dyrektor ds. badań i rozwoju w firmie BillBird S.A.

Do tej pory zakup doładowania wiązał się z transakcją internetową lub koniecznością odwiedzenia przedstawiciela dużych sieci handlowych. Teraz produkt dostępny jest na wyciągnięcie ręki.

- Zakup i aktywacja gier są bardzo proste – wystarczy udać się do najbliższego punktu sieci Moje Doładowania, którego adres znajduje się na stronie www.sedoc.pl, oraz zakupić wybrany produkt, następnie  należy na stronie internetowej sedoc.pl w odpowiedniej rubryce wpisać kod z paragonu. W zamian otrzymujemy kolejny kod wymagany dla jednego z systemów. Cały proces jest intuicyjny i nie wymaga zaawansowanej wiedzy - wyjaśnia Dariusz Zaremba, prezes SEDOC Sp. z o.o.

- Obecnie w ofercie dostępne są doładowania kont dla konsol Microsoft Xbox oraz Sony PlayStation, doładowania na zakup waluty (złota) do bijących rekordy popularności gier z platformy Wargaming.net, a także klucze aktywacyjne do gry Don’t Starve – dodaje Łukasz Kafel.

Produkty, które znalazły się na stronie www.sedoc.pl zostały wybrane spośród wielu innych dostępnych na rynku, obie firmy cały czas prowadzą prace nad poszerzeniem oferty.

Za największą zaletę produktu należy uznać szybkość i pewność realizacji transakcji. Gracz, przychodząc do sklepu, nie zostanie zaskoczony brakiem towaru na półce, jednocześnie nie będzie zmuszony oczekiwać na przesyłkę czy obawiać się o wiarygodność handlarza z sieci.  

Pozytywne opinie graczy na temat nowej usługi znajdziemy, logując się na stronie www.sedoc.pl.

- Nie ukrywam, że bardzo nas to cieszy i motywuje do dalszej pracy i nawiązywania współpracy z zainteresowanymi sieciami handlowymi. Nasza usługa jest poszerzeniem oferty firmy BillBird. Mogę zdradzić, że już wkrótce pojawi się jeszcze jedna nowość - będzie to jeden z największych hitów sprzedaży - podsumowuje Łukasz Kafel.  

W 2012 roku wartość globalnego rynku gier wideo była wyceniana na 66,3 mld USD, a według prognoz newzoo.com, internetowego portalu zajmującego się badaniem rynku gier, przychody branży do końca 2015 roku powinny rosnąć w średnim tempie 6,75%, zwiększając tym samym na koniec 2016 roku wartość całego rynku do 86,1 mld USD.

Według danych zawartych w raporcie PwC (PricewaterhouseCoopers) polski rynek na koniec 2012 roku był szacowany na około 375 mln USD. Oznacza to, że krajowi producenci gier wideo posiadają zaledwie 0,56% udziału w światowym rynku gier.